24 Październik 2022
Starosta Kępiński Robert Kieruzal
Uczestnicy wydarzenia
W trakcie wydarzenia

Wręczenie promes na zakup sprzętu dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

W poniedziałek 24 października br. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie odbyło się uroczyste wręczenie promes przyznających środki na zakup sprzętu dla 35-ciu młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu powiatu kępińskiego. Uroczystość była okazją do wręczenia kolejnych decyzji przyznających świadczenie ratownicze dla druhów z terenu powiatu kępińskiego.

25 milionów złotych z przeznaczeniem na dotację dla MDP.

W dniu 5 września br. Rada ministrów podjęła uchwałę nr 179/2022 w sprawie przyznania ministrowi spraw wewnętrznych i administracji, z ogólnej rezerwy budżetowej, środków finansowych w wysokości 25 milionów złotych z przeznaczeniem na dotacje celowe dla Ochotniczych Straży Pożarnych na zakup sprzętu dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarnych (MDP). Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu w postaci:

• Wyposażenia do przeprowadzania zawodów sportowo-pożarniczych dla MDP,
  • Umundurowania i wyposażenia osobistego dla członków MDP,
  • Sprzętu teleinformatycznego wykorzystywanego w procesie szkolenia członków MDP.

W Wielkopolsce funkcjonują dziecięce i młodzieżowe drużyny pożarnicze przy aż 848 jednostkach OSP, natomiast w powiecie kępińskim na 57 jednostek osp przy 35 działają MDP. Województwo Wielkopolskie otrzymało na ten cel 4 235 000 zł z czego 182 460 zł zostało przyznane do 35 MDP z terenu powiatu kępińskiego.

Wręczenie kolejnych decyzji przyznających świadczenie ratownicze.

Uroczystość była okazją do wręczenia kolejnym 98 osobom decyzji przyznającym świadczenie ratownicze, co daje łącznie 438 druhen i druhów z terenu powiatu kępińskiego uprawnionych do w/w świadczenia.

W uroczystości brali udział: Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, Poseł na Sejm RP Katarzyna Sójka, Poseł na Sejm RP Jan Mosiński, Dyrektor Biura Posła na Sejm RP Wincenty Nowak, Przedstawiciel Poseł do Parlamentu Europejskiego Andżeliki Możdżanowskiej Anna Lis, Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Tomasz Grelak i przedstawiciele samorządów z terenu powiatu.