02 Marzec 2021
 Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, Sekretarz Gminy Trzcinica Renata Ciemny
Powiat Kępiński wspólnie z Gminą Trzcinica wystąpili do rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z wnioskiem o możliwość nieodpłatnego przejęcia gruntów pod budowę ścieżki rowerowej na odcinku Mroczeń – Laski.

Jak podkreśla Starosta Kępiński – Robert Kieruzal – W trakcie opracowywania dokumentacji projektowej na budowę ścieżki rowerowej stwierdzono, iż realizacja inwestycji wymaga pozyskania terenów w postaci stosunkowo wąskich jednakże z oczywistych względów długich odcinków gruntu wzdłuż drogi powiatowej nr 5692P na odcinku pomiędzy Mroczeniem a Laskami, których właścicielem jest Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Możliwość Ich przejęcia stanowi kluczowy element w pracach związanych z przygotowaniem dokumentacji na budowę ścieżki rowerowej na tym odcinku.

Miejmy nadzieję, ze ta inicjatywa spotka się z przychylnym odzewem ze strony władz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – kontynuuje dalej starosta Robert Kieruzal.