09 Marzec 2018

We wtorek, 6 marca 2018, w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie odbył się XIX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.

Publiczność wysłuchała 9 piosenek w wykonaniu młodych artystów wszystkich trzech szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Kępińskiego, zatem oprócz Liceum Ogólnokształcącego Nr I zaprezentował się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie. Popisy wokalne i instrumentalne oceniało jury w składzie: Yevhen Andruschak -muzyk, kompozytor i instruktor muzyki w Domu Kultury w Sycowie, Dariusz Baranowski - przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Kępnie oraz Izabela Maciejewska - nauczycielka języka angielskiego w LO Nr I. Decyzją jury:

- Pierwsze miejsce wyśpiewał w znakomitym stylu Hubert Ceglarek z LO Nr I („Ordinary People”)
- Dwa drugie miejsca zdobyli: Joanna Majchrowska z ZSP nr 1 („All I ask”) oraz Michał Krawiec z LO Nr I („Ordinary Love”)
- Dwa trzecie miejsca przyznano dwóm nastrojowym wykonaniom: Natalii Moś, której akompaniowała na gitarze Aleksandra Domal (LO Nr I, „People help the People”) oraz Martynie Jagieniak z ZSP nr 1 („Dask till Dawn”)

Wicestarosta Grażyna Jany wręczyła wszystkim uczestnikom konkursu pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcom nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kępnie, współorganizatora konkursu. Były to jak co roku talony pieniężne do wybranych sklepów.

Uważam tegoroczny konkurs za bardzo udany. Poziom artystyczny wykonawców był bardzo wysoki, a publiczność świetnie się bawiła. W roli prowadzących w języku angielskim i niemieckim bardzo dobrze spisali się uczniowie klas pierwszych - Maja Stawicka z klasy 1b i Seweryn Błach z klasy 1a.

Organizatorami konkursu były nauczycielki z Liceum Ogólnokształcącego Nr I - Małgorzata Kopacka i Izabela Maciejewska. Obydwie panie bardzo dziękują wszystkim, którzy pomagali w realizacji tegorocznego wydarzenia.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wspaniałą rozrywkę, a zwycięzcom gratulujemy.

Izabela Maciejewska

Nie znaleziono galerii.