21 Maj 2019

Uroczyste obchody XX-lecia Samorządu Powiatowego połączone z Galą Promocji Przedsiębiorczości odbyły się w poniedziałek, 20 maja. Ich organizatorem było Powiat Kępiński.

W kościele parafialnym pw. św. Marcina odprawiono mszę świętą. Zaraz po niej odsłonięto wystawę ,,Dwie dekady Powiatu Kępińskiego'' podsumowującą najważniejsze wydarzenia ostatnich 20 lat.

Główne uroczystości odbyły się w kępińskim kinie Sokolnia. Licznie zgromadzeni goście obejrzeli film prezentujący Powiat Kępiński. Uhonorowano także starostów, wicestarostów i przewodniczących rad poprzednich kadencji.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił starosta Robert Kieruzal, który dziękował swoim poprzednikom. Mówił o ogromnym potencjale Powiatu Kępińskiego, podkreślając, iż jego największym atutem są mieszkańcy.

Gośćmi uroczystości byli m.in.: minister Andżelika Możdżanowska, poseł Joanna Lichocka - reprezentująca Premiera RP Mateusza Morawieckiego, senator Łukasz Mikołajczyk, poseł Jerzy Kozłowski oraz poseł Jan Mosiński. Swoich reprezentantów przysłali także poseł Tomasz Ławniczak oraz maszałek województwa wielkopolskiego - Marek Woźniak. Bardzo liczną reprezentację wystawili także przedstawiciele okolicznych samorządów oraz radni poprzednich kadencji.

W drugiej części spotkania rozstrzygnięto konkurs Lider Przedsiębiorczości Powiatu Kępińskiego. Wraz z galą wręczenia nagród stanowił on część realizacji projektu dofinansowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w ramach działań informacyjno-promocyjnych pn. „Wspólnie o Funduszach Europejskich”.

Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objęła Andżelika Możdżanowska – poseł na sejm, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Pełnomocnik Rządu do spraw Małej i Średniej Przedsiębiorczości.

WYNIKI KONKURSU:

LAUREACI W KATEGORII MIKOROPRZEDSIĘBIORSTWO

LANGUAGE SCHOOL

Szkoła Języków Obcych, Księgarnia Językowa, Biuro Tłumaczeń Barbara Howis

„P jak Pysznie” Paweł Powroźnik

Centrum Rozwoju i Terapii Ewelina Karwacka, Gudra Kamila

1) Zakład Usługowo Handlowy „AS – ATELIER” Agnieszka Staszak

2) Export - Import  Alan Pol

LAUREACI W KATEGORII MAŁE PRZEDSIĘBIORSTWO

ALLES COOL Chłodnictwo Klimatyzacja Wentylacja Jacek Stempin

„MAR-S” sp. z o.o sp. S.K.-A. Mariusz Słupianek

BRACIA MAMCZAK s.c. Usługi Budowlane – Handel – Produkcja Wojciech Mamczak

Wyróżnienie:

1)      Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „Meblohand” Leonard Braun

2)      BOTLAND B. Derkacz sp. j. Bartosz Derkacz, Eugeniusz Derkacz, Szymon Mońka

LAUREACI W KATEGORII ŚREDNIE PRZEDSIĘBIORSTWO

„Idźczak – Meble” Firma Produkcyjno Handlowo Usługowa Roman Idźczak

„DIG – NET” Lenart sp. J. Małgorzata, Jan, Kamil Lenart

III miejsce „DOM - ART – STYL” Piotr Śniegocki

1)      POLAK MEBLE sp. z o.o  sp. k. Maciej Polak

2)      Zakład Stolarsko – Tapicerski MARIDEX Export Import Maciej Musialski

LAUREACI W KATEGORII DUŻE PRZEDSIĘBIORSTWO

Fabryka Mebli WER-SAL Kaczorowscy sp. j. Bożena, Zbigniew, Łukasz Kaczorowscy

Fabryka Mebli BENIX Kaczorowscy sp. j. Lidia, Bernard, Damian Kaczorowscy

MIRJAN sp. z o.o sp. k. Mirosława, Jan, Łukasz Rabiega

1)      STOLARZ - LEMPERT sp.k

Mariola, Artur, Marcin Lempert

2)      Nowak Okucia Meblowe sp. z o.o sp. k.

Alojzy, Marcin, Dariusz Nowak

Zdjęcia załączono dzięki uprzejmości redakcji Ilustrowanego Tygodnika Powiatowego oraz Tygodnika Kępińskiego.