24 Sierpień 2021
  Przewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Jolanta Jędrecka
 Starosta Kępiński Robert Kieruzal
 Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka

We wtorek 24 sierpnia odbyła się XXXIV Sesja Rady Powiatu Kępińskiego.
Sesję otworzyła Przewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Jolanta Jędrecka przedstawiając radnym proponowany przebieg sesji.
Następnie starosta Robert Kieruzal oraz wicestarosta Alicja Śniegocka odnieśli się do pytań kierowanych ze strony radnych a dotyczących działalności powiatu w okresie międzysesyjnym przedstawionych w Sprawozdaniu Przewodniczącego Zarządu.
Pierwsze z  podjętych w trakcie sesji uchwał dotyczyły zmian w bieżącym budżecie powiatu oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej.
Następnie radni przyjęli uchwałę w sprawie uchylenia przyjętego w 2016 roku „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Powiatu Kępińskiego”. Celem przyjętego wówczas opracowania było zaplanowanie oferty publicznego transportu zbiorowego tak, aby spełniał on oczekiwania mieszkańców powiatu kępińskiego przy zachowaniu odpowiedniego standardu jakości oraz wydajności systemu transportowego. Uchylenie planu wynika z faktu, iż posiadanie przedmiotowego planu przez Powiat Kępiński nie jest obowiązkowe oraz zaistniałej sytuacji, gdzie  Powiat zamierza zorganizować powiatowe przewozy pasażerskie o charakterze użyteczności publicznej.
W związku z tym kolejna z uchwał dotyczyła wyrażenia zgody na zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w powiatowych przewozach pasażerskich, dla których organizatorem jest Powiat Kępiński. Od 1 lipca 2021 roku tj. od dnia zaprzestania realizacji transportu publicznego na terenie powiatu kępińskiego przez firmę PKS Sp. z o.o. z Ostrowa Wielkopolskiego zaistniała konieczność podjęcia przez Powiat jako organizatora publicznego transportu zbiorowego działań mających na celu ponowne uruchomienie połączeń komunikacyjnych dla młodzieży szkolnej oraz mieszkańców , dla których przewozy autobusowe są jedynym środkiem transportu publicznego.
Radni wskazali również kandydata do Rady Muzeum przy Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T.P. Potworowskiego. Zgodnie z przyjętą uchwałą Rada Powiatu zaproponowała kandydaturę Wiesława Walasa – dyrektora Biblioteki Powiatowej.
Następnie radni podjęli uchwałę w sprawie oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej SPZOZ w Kępnie za 2020 rok.
W trakcie sesji przyjęte zostało również oświadczenie w sprawie wyrażenia stanowiska dotyczącego inicjatywy ustanowienia 27 grudnia świętem państwowym. Pomysłodawcą inicjatywy jest Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu, Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918–1919, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, Fundacja Zakłady Kórnickie i Muzeum Narodowe w Poznaniu. Rada w swoim oświadczeniu zaznaczyła iż, ustanowienie 27 grudnia świętem państwowym nadałoby Powstaniu Wielkopolskiemu należną mu rangę i znaczenie wśród największych zwycięstw w historii Polski, a także pozwalałoby na jego uczczenie w należny mu sposób.
W porządku sesji znalazło się również roczne sprawozdanie z działalności Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie oraz sprawozdanie z działań podejmowanych przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Nadzór Wodny w Kępnie, Nadzór Wodny w Namysłowie, Nadzór Wodny w Wieruszowie.