10 Grudzień 2018

Szanowni Państwo,

W związku z ustawą z dnia 15 czerwca 2018 roku o zmianie ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2018 r., poz. 1467) Starosta Kępiński zobowiązany jest do przygotowania listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa dla mieszkańców powiatu, w tym jednostek publicznych, jednostek niepublicznych działających na zlecenie, oraz jednostek prowadzących działalność pożytku publicznego działających na zlecenie, którym powierzono zadania z zakresu poradnictwa specjalistycznego na podstawie odrębnych przepisów świadczące w szczególności:

- poradnictwo rodzinne, psychologiczne, pedagogiczne, z zakresu pomocy społecznej, w sprawie rozwiązywania problemów alkoholowych i innych uzależnień, w sprawie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w ramach interwencji kryzysowej, dla bezrobotnych, dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, a także z zakresu praw konsumentów, praw dziecka, praw pacjenta, ubezpieczeń społecznych, prawa pracy, prawa podatkowego, dla osób w sporze z podmiotami rynku finansowego i inne;

- nieodpłatną pomoc prawną i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o zgłaszanie jednostek, o których mowa powyżej, działających w zdefiniowanych obszarach wsparcia społecznego na terenie powiatu kępińskiego. Zgłoszenie prosimy opracować zgodnie z załączonym poniżej formularzem.

Zgłoszenie powinno zawierać:

• informację o nazwie jednostki;
  • zakres poradnictwa;
  • adresy i dane kontaktowe, w tym o stronach internetowych i numerach telefonicznych;
  • dni i godziny dostępności;
  • kryteria dostępu do usługi;
  • informacje o sposobie dokonywania zgłoszeń (nr telefonu);
  • informacje umożliwiające dokonywania zgłoszeń za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.

Uzyskane informacje posłużą do sporządzenia Listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców Powiatu Kępińskiego, która udostępniona zostanie w Biuletynie Informacji Publicznej Powiatu Kępińskiego, na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Kępnie  i urzędów gmin na obszarze powiatu, w lokalnych środkach masowego przekazu oraz na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Kępnie.

Proszę o przekazanie informacji do Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu do dnia 21.12.2018 roku na adres e-mail: diana.magot-wolk@powiatkepno.pl

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz