03 Wrzesień 2020
Starosta Kępiński Robert Kieruzal

Drodzy Rolnicy, Sadownicy i Działkowcy!

Znajdujemy się w czasie kiedy to każdego roku nasze myśli kierują się w stronę rolników i radosnego oczekiwania na podsumowanie ich całorocznego wysiłku podczas Dożynek Powiatowo - Gminnych

W tym roku z powodu trwającej epidemii, w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców, uczestników i organizatorów tradycyjne obchody zostały odwołane.

W imieniu Zarządu Powiatu Kępińskiego oraz własnym składam Wam serdeczne podziękowania za trud codziennej pracy i wytrwałość w pielęgnowaniu tradycji.

Dożynki to jeden z najważniejszych i najpiękniejszych dni w życiu każdego rolnika. To czas odpoczynku po ciężkiej i mozolnej pracy. Jednocześnie jest to okazja do zastanowienia się nad tym, czym jest dla nas ziemia, na której mieszkamy, pracujemy, odpoczywamy, którą uprawiamy i z której zbieramy plony.

To dzięki Waszym wysiłkom stoły w naszych domach nie są puste. Od pokoleń dzielicie się z nami owocami ciężkiej pracy. Z równym poświęceniem zabiegacie o narodową tożsamość. Polskim rolnikom należy się wielkie uznanie za wielowiekowe zasługi dla historii i kultury Naszej Ojczyzny.

Przyjmijcie, proszę, wyrazy szacunku i wdzięczności, a także życzenia wielu sił i cierpliwości w niełatwej pracy na roli, zdrowia i wszelkiej pomyślności.