24 Czerwiec 2019

W sobotę, 22 czerwca na stawach „Morka” odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Starosty Kępińskiego. Najlepszy okazał się Maciej Nawrot, który złowił 7,820 kg ryb.

Licznie przybyli wędkarze wykazali się dużymi umiejętnościami. Najlepsi złowili po kilka kilogramów ryb, które po zważeniu z powrotem wróciły do środowiska wodnego. Pierwsze miejsce i zarazem Puchar Starosty Kępińskiego zdobył Maciej Nawrot, który złowił 7,820 kg ryb. Drugie miejsce wywalczył Tomasz Gawron (7,635 kg), a trzecie Tomasz Biczysko (6,725 kg). W zawodach nagrodzono jeszcze wielu wędkarzy, w tym również Julię Kamińską, jako najmłodszą uczestniczkę zawodów.

Zawody były okazją do wręczenia szesnastu kamizelek taktycznych strażnikom Społecznej Straży Rybackiej w Kępnie z okazji 20-lecia jej funkcjonowania. Ufundowane przez Powiat Kępiński puchary, nagrody rzeczowe oraz kamizelki, w imieniu Starosty Kępińskiego wręczyła Krystyna Możdżanowska – Członek Zarządu oraz Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Kępnie – Marek Oreś.