11 Grudzień 2017

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych odbyły się w piątek, 8 grudnia w Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych to święto obchodzone corocznie 3 grudnia, a ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku.

Uroczystość przygotowała Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych, Starostwo Powiatowe w Kępnie oraz ZSS w Słupi pod Kępnem.

Życzenia wszystkim niepełnosprawnym oraz przedstawicielom placówek pracujących z osobami niepełnosprawnymi złożyła Wicestarosta Kępiński - Grażyna Jany. Powiat Kępiński reprezentowali także: Przewodniczący Rady Powiatu - Stanisław Baliński i członek Zarządu - Krystyna Możdżanowska.

Z przedstawieniem teatralnym wystąpili uczniowie ZSS w Słupi pod Kępnem. Wystąpił także Chór Powiatowy pod dyrekcją Ewy Olek, a uczestnicy spotkania obejrzeli także film o Kacperze Władkowskim, utalentowanym pływaku powołanym do reprezentacji Polski - uczniu ZSS w Słupi pod Kępnem

Na zakończenie wszystkich zaproszono na poczęstunek.

Nie znaleziono galerii.