01 Czerwiec 2017

Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Każdy rodzic i opiekun dba, by jego pociecha śmiała się jak najczęściej. W związku z tym święto wszystkich dzieci, przypadające na 1 czerwca jest szczególnym dniem w kalendarzu.

Dzień Dziecka został wprowadzony w 1952 roku, a jego inicjatorem była organizacja „The International Union for Protection of Childhood” działająca na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom na całym świecie.

O tym wyjątkowym dniu pamiętał również Powiat Kępiński. Dzieci, które w dniu 1 czerwca wraz z opiekunami odwiedziły budynek starostwa lub przechodziły obok niego otrzymały kolorowe baloniki, rozdawane przez pracowników Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu. Kolorowe prezenty były dla dzieci olbrzymią niespodzianką, a nieskrywana radość maluchów wywołana upominkami ubarwiła wszystkim dzisiejszy dzień.

Nie znaleziono galerii.