24 Listopad 2017

W Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem, 15 listopada 2017 r. odbył się VII Międzyszkolny Turniej Warcabowy pod patronatem Starosty Kępińskiego.

Tegoroczne rozgrywki cieszyły się jak zwykle dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 22 uczniów ze szkół specjalnych w: Borzęciczkach, Jarocinie, Ostrowie Wielkopolskim, Kaliszu, Pleszewie oraz Słupi pod Kępnem.

Puchar Starosty Kępińskiego dla najlepszej drużyny wywalczyli uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Borzęciczkach.

Po zaciętej i bardzo wyrównanej walce indywidualnej wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach. Najlepszymi graczami w kategorii Szkoła Podstawowa zostali: Dominik Róg ze Słupi pod Kępnem, Łukasz Skokowski z Jarocina oraz Dominik Nowakowski ze Słupi pod Kępnem. W grupie gimnazjalistów oraz uczniów klasy VII zwyciężył reprezentant Jarocina Mariusz Sura, drugie miejsce zajął Sławomir Idkowiak z Borzęciczek, trzecie Dawid Ruzik ze Słupi pod Kępnem. Zwycięzcy otrzymali medale oraz nagrody z rąk Dyrektor Beaty Lebek. Pozostali uczestnicy obdarowani zostali drobnymi upominkami, skorzystali z przygotowanego posiłku. W organizacji Turnieju wsparcie finansowe zapewnił Starosta Kępiński Witold Jankowski.

Udział w tego typu konkursach działa motywująco na uczniów, pozwala znacznie wyrównać ich szanse edukacyjne. Możliwość odniesienia sukcesu wpływa na podniesienie poczucia własnej wartości zarówno wśród rówieśników jak i w środowisku lokalnym.

Podobnie jak w latach poprzednich, imprezę przygotowali nauczyciele ZSS Bożena Pajkert, Leszek Żołędziewski oraz Andżelika Dudzic.

Nie znaleziono galerii.