Strona główna Aktualności
18 Luty 2016
Zdjęcie przedstawia uczestników spotkania oraz koty.Dzień Kota w Powiatowej Bibliotece Publicznej

Dużo działo się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie podczas głośnego czytania w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" zorganizowanego z okazji obchodów Światowego Dnia Kota.

Jak co roku dzień 17 lutego świętują z nami przedszkolaki. Tym razem odwiedziły nas dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 5 i z Przedszkola Sióstr Boromeuszek – grupa „Pszczółek”.  Lektorzy w składzie: rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kępnie Anna Lubojańska, lekarz weterynarii Natalia Gruszewska-Szlacheta, Zbigniew Domal z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie i Marcin Wiśniewski - naczelnik Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu przeczytali dzieciom wiersze o kotach oraz zagadki o zwierzętach. Impreza była też okazją do otwarcia wystawy filatelistycznej „Koty i inne zwierzęta”, o której dzieciom opowiedział znany kępiński filatelista Edward Stankowiak. Dzieci pokolorowały domki dla kotów, poczęstowały się ciastkami a na koniec bibliotekę odwiedziły dwa rude koty, które od razu podbiły serca przedszkolaków. Każdy mógł pogłaskać rude, puszyste futerko, bo koty wykazywały dużą cierpliwość w kontaktach z dziećmi. Obchodzony w Polsce od 2006 roku „Światowy dzień kota” ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, uwrażliwić na niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także zwrócić uwagę ludzi na często trudny koci los.

Nie znaleziono galerii.