Strona główna Aktualności
25 Czerwiec 2014
100 uczniów szkół ponadgimnazjalnych zostało wyróżnionych podczas XV już gali LAUREACI 2014, która miała miejsce w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ZSP Nr 2 w Kępnie. Nagrody Starosty Kępińskiego otrzymali uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce (średnia ocen min. 5,0) lub zajęli co najmniej 3 miejsce w konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych na szczeblu województwa. Aż 56 uczniów uzyskało średnią co najmniej 5,0. Najwyższą średnią uzyskała Paulina Bystra z LO Nr I im. mjra H. Sucharskiego ( 5,75 ). Największym osiągnięciem w konkursie przedmiotowym było zakwalifikowanie się do finału XXXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych Tomasza Gąszczaka ucznia ZSP Nr 2 (opiekun J.Kokot). W zawodach sportowych na uwagę zasługuje I miejsce w finale  wojewódzkim Zawodów Sportowo-Obronnych Pauliny Parzonki  z LO Nr I (opiekun E.Rybczyńska) oraz II miejsce zespołowo a także medalowe pozycje w Wielkopolsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych, Biegach na Orientację, zawodach LA i Mistrzostwach PCK drużyn LO Nr I im. mjra H. Sucharskiego (op. Barbara Ślęk, E.Rybczyńska), drużyny piłki ręcznej ZSP Nr 1 (opiekun S.Nowicki), drużyny piłki nożnej ZSP Nr 2 (opiekun P.Falszewski).

Wszystkim wyróżnionym nagrody wręczył i złożył życzenia  Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz. W uroczystości wzięli udział: Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Przybylski członkowie Zarządu Powiatu, członkowie Komisji Edukacji i Promocji, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu oraz dyrektorzy szkół prowadzonych przez Powiat Kępiński.

kategoria: Powiązane pliki [2]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf lista-konkursy, sport.pdf 14-06-25 15:40 255.69KB pobierz plik: lista-konkursy, sport.pdf
pdf lista -5,0.pdf 14-06-25 15:41 106.56KB pobierz plik: lista -5,0.pdf