Strona główna Aktualności
13 Czerwiec 2016

XI Mini Triathlon Gimnazjalistów Powiatu Kępińskiego odbył się w piątek, 10 czerwca w Mikorzynie. W zmaganiach udział wzięło 170 uczniów. Jednym z patronów imprezy był Starosta Kępiński - Witold Jankowski

Do udziału w zmaganiach zaproszono wszystkie szkoły gimnazjalne w naszym powiecie. Na starcie pojawiło się 170 zawodników. Po raz pierwszy swój akces w tegorocznych zawodach zgłosił także Zespół Szkół Specjalnych w Słupi p. Kępnem.

Powiat Kępiński ufundował dla zawodników z tej placówki rower.

Do zaciętej rywalizacji stanęli zawodnicy z roczników 2000-2002. Warto było się starać, ponieważ gimnazjaliści walczyli nie tylko o podium dla swojej placówki, ale także o nagrody indywidualne. Tradycyjnie już, trzeba było wykazać się szybkością – tak w bieganiu, jak i w jeździe na rowerze.

Indywidualnie najszybszymi triathlonistkami okazały się: rocznik 2000 - Milena Drelak z Gimnazjum w Bralinie, rocznik 2001 - Hanna Brzezińska z Gimnazjum w Bralinie, rocznik 2000 - Joanna Ćwik z Gimnazjum nr 1 w Kępnie. W kategorii męskiej najszybsi byli: rocznik 2002 - Konrad Bryłka - Gimnazjum w Bralinie, rocznik 2001 - Amadeusz Rachel - Gimnazjum Opatów, rocznik 2000 - Kacper Kuropka - Gimnazjum Bralin.

Ostatecznie, po zliczeniu wszystkich wyników, na trzecim miejscu znalazło się Gimnazjum w Mroczeniu, na miejscu drugim – Gimnazjum w Mikorzynie, a na najwyższym podium – Gimnazjum w Bralinie.

Wszystkie szkoły otrzymały sprzęt sportowy, ufundowany przez samorządy gminne i samorząd powiatowy.

Nagrody w imieniu Starosty kępińskiego - Witolda Jankowskiego wręczył naczelnik Wydziału zarządzania Projektami i Promocji Powiatu - Marcin Wiśniewski.

Nie znaleziono galerii.