Strona główna Aktualności
01 Kwiecień 2015
We wtorek, 31 marca 2015 r., odbyła się V sesja Rady Powiatu Kępińskiego podczas, której oficjalnie pożegnany został Komendant Powiatowy Policji w Kępnie inspektor Krzysztof Zimny.

Podczas sesji komendanci powiatowi: straży pożarnej i policji złożyli sprawozdanie z rocznej działalności, a następnie Rada i Zarząd Powiatu Kępińskiego oficjalnie pożegnali inspektora Krzysztofa Zimnego. Starosta Kępiński Witold Jankowski pogratulował komendantowi dotychczasowych sukcesów zawodowych i podziękował za wieloletnią pracę. Życzył również pomyślnego rozwoju dalszej kariery na nowych ścieżkach pracy.

Warto przypomnieć, że obecny komendant po ośmiu latach pracy na tym stanowisku podjął decyzję o rezygnacji z pracy w policji. Inspektor Krzysztof Zimny swoją karierę w policji rozpoczął w 1992 roku. Cztery lata spędził w Wyższej Szkole Policyjnej w Szczytnie. W 1996 roku trafił do Kępna, gdzie pracował w Wydziale Kryminalnym. W 1998 roku pracował w policyjnej dyżurce. W 2001 roku trafił do Wydziału Prewencji, którego pięć lat później został naczelnikiem. W tym samym czasie został także zastępcą ówczesnego Komendanta Bogdana Kustusza, którego zastąpił na stanowisku 17 stycznia 2007 roku. W służbie mundurowej pracował przez 22 lata. Uroczyste przekazanie dowodzenia nastąpi 20 kwietnia. Wówczas Komendant Wojewódzki Policji powoła nowego komendanta policji w Kępnie.