Strona główna Aktualności
25 Maj 2015
W piątek 22 maja 2015 roku, z inicjatywy Senator RP Andżeliki Możdżanowskej – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Starosty Kępińskiego Witolda Jankowskiego, odbyło się spotkanie dotyczące realizacji zadania: Budowa obwodnicy miejscowości Kępno w ciągu drogi ekspresowej S11 z udziałem Dyrektora Opolskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Pana Andrzeja Kałużnego oraz Dyrektora Poznańskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Pana Ryszarda Sikory.

Spotkanie rozpoczęto od wizji terenowej na węźle Myjomice, a następnie dalszą jego część kontynuowano w Starostwie Powiatowym w Kępnie, gdzie o godzinie 12 omówiono szczegóły przedsięwzięcia pod nazwą – „Etapy realizacji Budowy obwodnicy miejscowości Kępno w ciągu drogi ekspresowej S11; stan prac na dzień dzisiejszy” . Spotkanie to miało charakter otwarty, w którym wzięli udział Samorządowcy Gmin Powiatu Kępińskiego oraz mieszkańcy powiatu. Wszyscy zebrani mieli okazję do dyskusji i wymiany poglądów w zakresie przedmiotowej inwestycji.

Warto również nadmienić, że zaproszeni goście z GDDKiA przedstawili wyczerpujące informacje na temat planowej do realizacji inwestycji. Zgodnie z ich stanowiskiem w dniu 30 października 2014 roku opolski Oddział GDDKiA ogłosił przetarg na budowę obwodnicy Kępna (woj. wielkopolskie) w ciągu drogi ekspresowej S 11 (odcinek I). Przeprowadzenie postępowania przetargowego oraz budowę powierzył opolskiemu Oddziałowi Dyrektor Generalny Dróg Krajowych i Autostrad.

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i budowa dwujezdniowej obwodnicy o długości blisko 4,4 km od istniejącej drogi krajowej nr 11 do węzła „Kępno-Krążkowy" wybudowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S8 Syców – Kępno – Wieruszów – Walichnowy.

Obwodnica pozwoli skomunikować od północy drogę krajową nr 11 z trasą S8 biegnącą w kierunku Wrocławia i Warszawy, jednocześnie spowoduje wyprowadzenie części ruchu tranzytowego odbywającego się obecnie DK 11 przez Kępno. Budowa obwodnicy Kępna ma trwać nie dłużej niż 31 miesięcy od udzielenia zamówienia wykonawcy wyłonionemu w drodze przetargu,

W dniu 9 stycznia 2015 roku nastąpiło otwarcie wniosków o dopuszczenie w postępowaniu na budowę obwodnicy Kępna od firm pragnących w przyszłości złożyć swoje oferty cenowe w tym przetargu.

Spośród 21 firm wyłoniono 20, które 28 kwietnia 2015 r. zaproszono do złożenia ofert i tym samym rozpoczęto II etap przetargu. Oferenci otrzymali Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) wraz z projektem funkcjonalno – użytkowym.

Obecnie (maj 2015) oferenci przygotowują się do sporządzenia i złożenia swoich ofert. Ich otwarcie przewiduje się na dzień 9 czerwca 2015r. Następnie Oddział GDDKiA w Opolu przystąpi do rozpatrzenia i wyboru najkorzystniejszej z nich.

Równolegle do postępowania na wyłonienie wykonawcy robót, trwa postępowanie na nadzór inwestorski. Otwarcie złożonych ofert na Nadzór przewiduje się na dzień 29 maja 2015 r.