Strona główna Aktualności
15 Wrzesień 2014

6 września w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie otwarto  wystawę       pt.: „Harcerze w Legionach 1914-2014”, pochodzącej z Muzeum Harcerstwa  w Warszawie. Organizatorem wystawy jest Hufiec ZHP Kępno, harcmistrz Wiktor Gruszka. Harcerstwo jest jednym z najstarszych ruchów wychowawczych na ziemiach polskich. Mimo zmiennych kolei historii, trwa na straży  sformułowanych 100 lat temu ideałów, zawartych w Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim - służby Bogu, Polsce i Bliźnim. Prezentowana wystawa jest częścią obchodów 100-lecia harcerstwa. Uroczystego otwarcia wystawy dokonali harcmistrz Wiktor Gruszka i dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie Wiesław Walas. Wśród gości byli między innymmi: Lidia Luźniak, Marian Lorenz, Sylwia Gruszka, Janina Gorzendowska, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Hufca Andrzej Rachel, instruktorzy drużynowi: Agata Rachel, Alicja i Tomasz Nawroccy oraz instruktorzy i harcerze z Hufca ZHP Kępno.

Wystawa będzie czynna do 18.09.2014 w godz. od 9.00 do 17.00.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Powiązana galeria zdjęć: