Strona główna Aktualności
12 Styczeń 2015
W dniu 11 stycznia 2015 r. odbył się już 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach powiatu kępińskiego kwestowało ponad 190 wolontariuszy i łącznie uzbierano kwotę 71000,00 zł ( w tym 8000,00 zł za złote serduszko z radiowej licytacji), a także 77,00 euro.

W tym roku środki zbierane były na rzecz podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Sztab WOŚP w Kępnie miał swoją siedzibę w na terenie Hali Widowiskowo – Sportowej KOSiR. W trakcie trwania imprezy w hali można było licytować gadżety orkiestry, a także podarunki przygotowane m.in. przez Senator RP Andżelikę Możdżanowską i Starostę Kępińskiego Witolda Jankowskiego.

Przypomnieć należy, że na licytację Powiat Kępiński przygotował m.in. dwie płyty z autografem Roberta Chojnackiego, elegancki zestaw biurowy tj. pióro oraz długopis, publikacje wydane przez Powiat Kępiński, kalendarz powiatowy ze zdjęciami uczestników konkursu fotograficznego „Cztery Pory Roku Powiatu Kępińskiego” oraz koszulkę i pins z logiem powiatu. Zwycięscy licytacji, który zaoferował najwyższą kwotą za podarunek przygotowany przez Powiat Kępiński, cały zestaw osobiście wręczył Starosta Kępiński Witold Jankowski. Poza tym, Starosta Kępiński w imieniu Senator RP wręczył upominki również kolejnym zwycięzcom licytacji.

Przebieg imprezy uświetniły liczne atrakcje takie jak: występ chóru, festiwal gier planszowych, tresura labradorów, pokaz sprzętu OSP, występy wokalne i taneczne. Zwłaszcza te ostatnie w wykonaniu najmłodszych artystów zgromadziły na trybunach rzeszę widzów. Poza tym przed kępińską halą można było spróbować pysznej grochówki przygotowanej przez harcerzy, a główna licytacja złotego serduszka odbyła się na falach Radia SUD. Ostatecznie złote serduszko zostało wylicytowane za 8 000,00 złotych przez Apteki „Na zdrowie” w Kępnie.

Warto nadmienić, że Orkiestra zagrała także w innych miejscowościach na terenie powiatu. Wolontariusze obecni byli m.in. w Siemianicach, Opatowie, Łęce Opatowskiej, Biadaszkach, Lipiu, Rakowie, Piaskach, Słupi p. Kępnem, Mikorzynie, Ostrówcu, Olszowie, Świbie, Hanulinie, Taborze Wielkim, Rychtalu i Perzowie.

Należy podkreślić, że Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przez 22 lata swojej działalności zakupiła tysiące urządzeń za kwotę ponad 590 mln zł.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.