Strona główna Aktualności
26 Sierpień 2014
W dniu 24 sierpnia 2014 r. odbyła się kolejna edycja „Baranowskiego Lato w Siodle”. Zawody miały miejsce na ternie leśnym przyległym do osiedla Murator. W organizację imprezy obok lokalnego samorządu włączyła się Stajnia Sportowa „Respekt” z Łęki Mroczeńskiej.

Miłośnicy koni rywalizowali o puchar Starosty Kępińskiego oraz Wójta Gminy Baranów. Ta impreza hippiczna stanowi jedno ze stałych wydarzeń w kalendarzu rodzinnych spotkań w gminie Baranów. W programie spotkania znajdowały się cztery konkurencje sportowe takie jak zawody w powożeniu zaprzęgami, zawody w skokach przez przeszkody oraz mistrzowskie popisy zawodników zmagających się na parkurze. Nie zabrakło także wielu atrakcji towarzyszących.

Przypomnijmy, że z dwóch odsłon baranowskiego święta hippiki organizatorzy postanowili pozostać tylko przy letniej edycji. Hippiczną niedzielę otworzyły popisy zaprzęgów. Przez ponad dwie godziny z podziwem śledzić było można mistrzowskie wolty, nawroty i parady. Szczególną uwagę przykuwały popisy rodzinnego duetu z Doruchowa. Jasiu Godek najpierw znakomicie „luzakował” w zaprzęgu, a później sam sięgnął po lejce i z powodzeniem zastąpił swojego ojca Tadeusza Godka na siedzeniu woźnicy. Niezwykły przebieg miały również konkursy skoków przez przeszkody. Dwa z pięciu trofeów zdobyła utalentowana nastolatka z Mroczenia Aleksandra Skąpska. Zadebiutowała ona w powyższych zawodach sześć lat temu dając wtedy popis arcytrudnej sztuki woltyżerki.

Poniżej wyniki poszczególnych konkurencji:

Konkurs sprawności powożenia

• Konie małe jedynki:

I Janusz Wolny

II Daniel Załęcki

III Patrycja Załęcka

• Konie duże jedynki:

I Stanisław Kokot

II Józef Wywijas

• Konie małe pary:

I Grzegorz Balcerzak

II Marek Szargan