Strona główna Aktualności
09 Czerwiec 2015
Dnia 12 czerwca 2015 r. na kępińskim Rynku odbędą się Dni Ekonomii Społecznej, które wspólnie z Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej w subregionie kaliskim organizuje Starostwo Powiatowe w Kępnie.

Celem przedsięwzięcia jest promocja ekonomii społecznej powiatu kępińskiego oraz działalności Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej wśród mieszkańców. - W imprezie wezmą udział spółdzielnie socjalne z naszego powiatu: Pomost, Jaśmin i Szansa, a także Warsztat Terapii zajęciowej w Słupi pod Kępnem. Wraz z tym przedsięwzięciem, kilka dni później 16 czerwca, wraz z PUP organizujemy spotkanie z przedsiębiorcami, celem zainteresowania ich działalnością naszych spółdzielni. Chcielibyśmy aby to zaowocowało chociaż jedną umową o pracę dla osób ze spółdzielni socjalnych, na miarę ich możliwości – powiedziała Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany.

Warto nadmienić, że Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w subregionie kaliskim prowadzony jest przez Fundację im. Królowej Polski św. Jadwigi.