Strona główna Aktualności
13 Sierpień 2014
Starosta Kępiński Włodziemierz Mazurkiewicz włączył się do akcji "Jedz jabłka na złość Putinowi". Podczas spotkania, które miało miejsce 12 sierpnia br.  w Starostwie Powiatowym w Kępnie, zachęcał do propagowania idei jedzenia polskich warzyw i owoców przedstawicieli poszczególnych gmin. Walory polskich jabłek zachwalał również podczas tegorocznego Perzowskiego Jarmarku Tradycji oraz Festynu Rodzinnego w Trzcinicy, częstując nimi obecnych na imprezach mieszkańców gmin.

"Jedz jabłka na złość Putinowi" to ogólnopolskie przedsięwzięcie rozwijające się w mediach społecznościowych, będące odpowiedzią na embargo, jakie na polskie warzywa i owoce nałożyła Rosja w związku z konfliktem na Ukrainie. Ze względu na załamanie gospodarczej sytuacji polskich sadowników w Internecie aż szumi od tej społecznej akcji, do której  dołączyły już duże sieci spożywcze, centra handlowe, restauratorzy, kluby, przedsiębiorcy, stowarzyszenia a nawet celebryci.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.