Strona główna Aktualności
09 Czerwiec 2015
W dniu 30 maja w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie w ramach ogólnopolskiego wydarzenia pod hasłem „Noc Bibliotek” odbyło się otwarcie wystawy fotografii Wojciecha Ogrodowczyka pt.: „Himalaje”. Autor zdjęć jest absolwentem poznańskiego UAM a mieszka obecnie i pracuje w Barcelonie. Fotograf jest również entuzjastą podróży, wspinaczki, gór i dwukołowych pojazdów. Zdjęcia do wystawy powstały w trakcie kilkutygodniowego trekkingu naokoło  Annapurny. Ukazują piękno Himalajów i prostotę codziennego życia w samym ich sercu. Wystawa trafiła do Kępna dzięki współpracy biblioteki powiatowej z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Wszyscy czytelnicy, którzy w ten wieczór przybyli do biblioteki mieli okazję obejrzeć film pt.: „Droga czerwonej lodówki”, który opowiada o życiu mieszkańców Nepalu. Atrakcją wieczoru był koncert relaksacyjny Gongów w towarzystwie mis z Nepalu zatytułowany „Podróż w dźwięku”. W trakcie wydarzenia można było również skosztować nepalskich potraw.