Strona główna Aktualności
28 Lipiec 2014
W dniu 24 lipca 2014 r. na kępińskim rynku miała miejsce uroczystość obchodów 95. rocznicy powstania Policji Państwowej. W wydarzeniu tym wziął również udział Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz.

Świętowanie rozpoczęto od Mszy św. z ceremoniałem policyjnym w kościele pw. św. Marcina w Kępnie, a dalsze uroczystości odbyły się na kępińskim rynku. Oficjalną część zainaugurowano podniesieniem flagi na maszt oraz odegraniem hymnu - Mazurka Dąbrowskiego. Następnie komendant, insp. Krzysztof Zimny złożył życzenia i wyrazy uznania za wykonywaną pracę wszystkim policjantom i pracownikom KPP w Kępnie. Po jego wystąpieniu wręczono policjantom awanse na wyższe stopnie. Komendantowi towarzyszył Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz, który pogratulował zebranym ich osiągnieć.

Podczas uroczystości samorządowcy i przedstawiciele organizacji i instytucji dziękowali policjantom za ich pracę na rzecz mieszkańców powiatu kępińskiego.

Święto policyjne na rynku zakończyło się pokazem Grupy Realizacyjnej, która została powołana do działania w szczególnie trudnych i niebezpiecznych sytuacjach. Wśród atrakcji zalazł się również policyjny festyn. Cała uroczystość wzbudziła zainteresowanie zebranych na rynku mieszkańców.

Obchody 95 – lecia PolicjiObchody 95 – lecia PolicjiObchody 95 – lecia Policji