Strona główna Aktualności
05 Czerwiec 2019

We wtorek 4 czerwca, do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu udali się starosta – Robert Kieruzal wspólnie z wicestarostą Alicją Śniegocką. Celem wizyty było spotkanie z prof. dr hab. n. med. Wojciechem Witkiewiczem i jego zespołem lekarskim. Starostowie podziękowali za ich oddanie i troskę z jaką podchodzą do pacjentów z naszego regionu.

Profesor Wojciech Witkiewicz - specjalista chirurg, angiochirurg, transplantolog, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, Ośrodka Badawczo-Rozwojowego, organizator i ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej, Transplantacyjnej, Onkologicznej i Chemioterapii. Zorganizował nowocześnie wyposażony Szpital, który od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach najlepszych szpitali w Polsce. Szpital uzyskał status Ośrodka Badawczo-Rozwojowego w 2006 roku, a status Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego w 2014 roku. Dzięki zaangażowaniu Profesora działalność innowacyjna i naukowo-badawcza stanowi znak firmowy działalności Szpitala. Osiągnięciem prof. Witkiewicza jest wyposażenie Szpitala w robota chirurgicznego da Vinci, jedyne tego typu urządzenie w Polsce.