Strona główna Aktualności
05 Czerwiec 2014
29 maja w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie spotkali się bibliotekarze bibliotek publicznych, pedagogicznych i szkolnych z terenu powiatu kępińskiego, na uroczystości „Dnia Bibliotekarza i Bibliotek”. Uroczystość  rozpoczęła się koncertem uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Aleksandra Tansmana w Kępnie, którzy wykonali utwory na gitarę i akordeon. Przybyłych gości powitał dyrektor biblioteki powiatowej Wiesław Walas. Życzenia i podziękowania za szerzenie kultury i popularyzację czytelnictwa na ręce bibliotekarzy przekazał w imieniu starosty kępińskiego radny, członek Zarządu Powiatu Piotr Hołoś.

Inicjatywa obchodów „Dnia Bibliotekarza i Bibliotek” została zapoczątkowana w Polsce 11 lat temu przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wydarzenie skierowane początkowo tylko do bibliotekarzy stało się Świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek, podczas którego zarówno książnice publiczne jak i uniwersyteckie organizują wiele konferencji, warsztatów i spotkań. Odchody święta mają na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza. Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek 2014 brzmi „Czytanie łączy pokolenia”.

Czytanie łączy pokoleniaCzytanie łączy pokoleniaCzytanie łączy pokoleniaCzytanie łączy pokoleniaCzytanie łączy pokolenia