Strona główna Aktualności
07 Wrzesień 2015

Powiat Kępiński uzyskał dofinansowanie z budżetu Województwa Wielkopolskiego na realizację zadania pn. „Poprawa infrastruktury okołoszlakowej poprzez odnowienie oznakowania oraz utworzenie miejsc postojowych dla turystów przy szlakach turystycznych na terenie powiatu kępińskiego” miało na celu zwiększenie atrakcyjności turystycznej w powiecie kępińskim. Zakres rzeczowy zadania obejmował:

1) montaż wiaty drewnianej leśnej dla odpoczywających turystów, drewnianych ławek, kosza na śmieci, stelaża z mapą szlaków, stojaka na rower. Obiekt położony jest na terenie nieruchomości w Laskach, nr ewid. gruntów 5053/1, stanowiącej własność Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

2) odnowienie następujących szlaków rowerowych:

• Szlak Rowerowy tzw. ,,Smocza Kraina” PKE-104c

Ze względu na przebieg Trasy S8 szlak został przerwany na następujących odcinkach: Tabor Wielki (dawna droga krajowa nr 8) Trakt Napoleoński, Słupia Przed Bralinem (dawna droga krajowa nr 8-Bałdowice). Dlatego, konieczna była likwidacja starych oznaczeń oraz wytypowanie nowego odcinka.

• Szlak Rowerowy tzw. ”Transwielkopolska Trasa Rowerowa” (część południowa powiat kępiński - P-13 z). Ze względu na przebieg drogi ekspresowej S8 i żerowisko bobrów szlak został również przerwany na odcinku Bralin ul. Leśna - Czermin Leśnictwo.

Szlak Rowerowy TTR biegnie w większości wspólnie z innymi szlakami rowerowymi, tj: Smocza Kraina, Rowerowa Pętla Południowej Wielkopolski, Wrota Wielkopolski.

• Szlak Rowerowy tzw. ,,Smocza Kraina” PKE-104c, tzw. ,,Rowerowa Pętla Południowej Wielkopolski” P-21y (wspólny przebieg)
  • Szlak Rowerowy tzw. ,,Wrota Wielkopolski” PKE-220n
  • Szlak Rowerowy „Transwielkopolska Trasa Rowerowa