Strona główna Aktualności
28 Wrzesień 2015
W dniu 26 września 2015 r. odbyły się eliminacje do III Powiatowego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, które miały miejsce w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie.

Do konkursu zgłosiło się aż 117 osób, z czego w kategorii:

- klas I – III szkół podstawowych – 21 osób;

- klas IV – VI szkół podstawowych – 56 osób;

- szkół gimnazjalnych – 27 osób;

- szkół ponadgimnazjalnych – 13 osób.

Do konkursu powołano Jury w składzie:

- Jacek Telus – pochodzący z Wrocławia muzyk, wokalistka, kompozytor, producent muzyczny. Jest autorem około 30-tu albumów CD i kilku książek. Uczestnik wielu festiwali krajowych i zagranicznych.

- Jerzy Bojszczak – muzyk, kompozytor, akompaniator, gitarzysta. Gra w kilku zespołach muzycznych.

- Katarzyna Godek – przewodnicząca Jury – reprezentantka Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Kępnie

Podczas eliminacji nie brakowało emocji – dzieci i młodzież zaprezentowały wiele znanych utworów muzycznych, niejednokrotnie zaskakując Jury ich interpretacją.

Z tak znaczącej liczby uczestników do ścisłego finału wybrano 31 osób (listę wybranych osób umieszczono w załączniku w podziale na poszczególne kategorie).

Dla osób wyłonionych podczas eliminacji zorganizowane zostaną warsztaty wokalne z Dariuszem Pietrzykowskim – tenorem lirycznym. Warto nadmienić, że Dariusz Pietrzykowski urodził się w 1970 w Kępnie. Edukację wokalną rozpoczął w Szkole Muzycznej w Kaliszu pod okiem Lidii Małachowicz. Następnie kontynuował ją w bydgoskiej Akademii Muzycznej w klasie Jana Kunerta, którą ukończył z wyróżnieniem w 1995. W tym też roku otrzymał stypendium Fundacji Yamaha.

Jest laureatem III nagrody w III Konkursie Wokalnym w Dusznikach-Zdroju (1994). Umiejętności wokalne poszerzał na kursie mistrzowskim u maestry Fedory Barbieri. Dariusz Pietrzykowski jest obecnie solistą występującym gościnnie w Operze Narodowej w Warszawie, Teatrze Wielkim w Poznaniu, Opera Nova w Bydgoszczy, Operze Krakowskiej, Operze Na Zamku w Szczecinie, Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Dwukrotnie był zapraszany do udziału w Gali Operowej Laureatów Konkursów Muzycznych w Bydgoszczy (1994 i 2000). Brał udział w galowych przedstawieniach Napoju Miłosnego Donizettiego i Czarodziejskiego Fletu Mozarta w 2001 roku na deskach teatru Wielkiego w Łodzi u boku G. Bradlay. Artysta wystąpił w Turnieju Tenorów w Poznaniu i podczas III Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Na Turnieju Tenorów w Szczecinie w 2006 r. otrzymał nagrodę orkiestry dla najlepszego tenora. W 2007 roku śpiewał partię solową w balecie Harnasie K. Szymanowskiego podczas koncertu transmitowanego przez Polskie Radio w ramach sezonu koncertowego EBU pod batutą K. Korda.

Koncertował również za granicą podczas licznych tournées, m.in. w Austrii, Belgii, Bułgarii, Danii, Francji, Niemczech, Grecji, Holandii, Luksemburgu, Słowacji, Hiszpanii i Szwajcarii.

We wrześniu 2009 roku Artysta zadebiutował na deskach Słowackiej Opery Narodowej (Slovenské Narodne Divadlo) partią Gennaro w Lukrecji Borgii Gaetano Donizetti'ego.

Warsztaty z Dariuszem Pietrzykowskim odbędą się 3 października 2015 r. (sobota) o godzinie 16.00 w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie, ul. Przemysłowa 10 c, 63-600 Kępno. Podczas warsztatów uczestnicy pracować będą nad wyrazistością słowa, frazowaniem, akcentowaniem i interpretacją tekstu oraz wizerunkiem i ruchem scenicznym. Dodatkowo, uczestnicy zapoznają się z pracą z mikrofonem.

Finał konkursu odbędzie się 4 października 2015 r. (niedziela) o godzinie 14.00 w sali konferencyjnej Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie, ul. Przemysłowa 10 c, 63-600 Kępno. Podczas finału konkursu, osoby wyłonione w drodze wcześniejszych eliminacji zaprezentują utwór, który wykonywały podczas eliminacji. Prezentacje odbywać się będą z podziałem na poszczególne kategorie wiekowe. Jury konkursowe wyłoni laureatów konkursu (po trzy miejsca w każdej kategorii).

Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu wszystkich zainteresowanych, a finalistów prosimy o punktualne przybycie.

kategoria: Powiązane pliki [4]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Klasy I - III.pdf 15-09-28 08:48 205.29KB pobierz plik: Klasy I - III.pdf
pdf Klasy IV - VI.pdf 15-09-28 09:11 208.9KB pobierz plik: Klasy IV - VI.pdf