Strona główna Aktualności
24 Kwiecień 2015
Mistrzowie Rejonu Kaliskiego w Piłce Nożnej - ZSP Nr 2 w Kępnie
Wydział Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kępnie wraz ze Szkolnym Związkiem Sportowym "Wielkopolska" w Poznaniu, Kępińskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kępnie i Urzędem Gminy w Baranowie zorganizowali Finał Rejonu Kaliskiego w Piłce Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych. Turniej przeprowadzono na kępińskim i baranowskim "Orliku". Do turnieju przystąpiło siedem najlepszych reprezentacji z poszczególnych powiatów rejonu kaliskiego. Drużyny reprezentujące swoje szkoły rozlosowano na dwie grupy gdzie rozegrano mecze systemem "każdy z każdym". W ten sposób wyłoniono najlepsze drużyny w poszczególnych grupach.

W meczu o trzecie miejsce reprezentacja Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych pokonała 2:1 drużynę z Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych z Pleszewa. Finał to potyczka dwóch reprezentacji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 z Kalisza i z Kępna.

Gospodarze turnieju wygrali po bardzo dobrym występie strzelając trzy bramki, tracąc zaledwie jedną. W całym turnieju zawodnicy z ZSP Nr 2 w Kępnie  dwanaście razy trafiali do bramki przeciwników. Filip Latusek zdobywając siedem bramek został najlepszym strzelcem turnieju. Wojciech Biniosek okazał się najlepszym bramkarzem przepuszczając dwa strzały przeciwników. Oprócz wyróżnionych zawodników z ZSP Nr 2 w Kępnie do grona nagrodzonych dołączył Bartłomiej Wasiela z ZSBE z Ostrowa Wielkopolskiego, który otrzymał statuetkę najlepszego zawodnika. Pamiątkowe puchary, dyplomy i statuetki wręczyła Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.