Strona główna Aktualności
27 Październik 2017

Jubileusz 15-lecia świętowało w czwartek, 26 października Stowarzyszenie Kępiński Klub „Amazonki”. Powiat Kępiński reprezentowali podczas jubileuszowej gali: Starosta Kępiński - Witold Jankowski i Wicestarosta Grażyna Jany.

Odbywające się w hali Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji spotkanie zgromadziło liczne grono zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się m.in.: Senator Łukasz Mikołajczyk, Wicewojewoda Wielkopolski - Marlena Maląg, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego - Krzysztof Grabowski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Kępno - Piotr Psikus.

Założycielka i prezes stowarzyszenia, Danuta Szpakowska ze wzruszeniem opowiedziała o historii i najważniejszych wydarzeniach minionego piętnastolecia. Później przyszedł czas na życzenia i gratulacje.

- Piętnaście lat niestrudzonej pracy członkiń Stowarzyszenia przekłada się na ogromny postęp w walce ze stereotypami i uprzedzeniami dotyczącymi kobiet po mastektomii - napisał w liście gratulacyjnym Starosta Kępiński - Witold Jankowski. - Dla osób, które nie zetknęły się z tym problemem zwycięstwo nad stereotypami jest mało uchwytne, dlatego warto też wspomnieć o namacalnych efektach zaangażowania kępińskich Amazonek – Stowarzyszenie zapewnia możliwość rehabilitacji fizycznej i wsparcie psychologiczne, tak ważne w procesie leczenia, dla wielu kobiet z całego regionu. Jest to działanie nieocenione dla wszystkich mieszkanek i mieszkańców, bo daje świadomość, że kobiety z naszego otoczenia, które takiej pomocy mogą wymagać w przyszłości, będą mogły skorzystać z prężnie działającej sieci wsparcia.

Starosta Witold Jankowski i Wicestarosta Grażyna Jany przekazali członkiniom stowarzyszenia w imieniu Powiatu Kępińskiego aparat fotograficzny.