Strona główna Aktualności
26 Kwiecień 2018

Powiatowy Urząd Pracy w Kępnie uzyskał I miejsce w inicjatywie „Liderzy wykorzystania środków na aktywizację – aktywne powiatowe Urzędy pracy z terenu województwa wielkopolskiego”.

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu działając w imieniu Województwa Wielkopolskiego na podstawie uchwały Zarządu Województwa Wielkopolskiego dokonał procedury wyłonienia Liderów wykorzystania środków na aktywizację – aktywne powiatowe Urzędy pracy z terenu województwa wielkopolskiego.

Celem wyłonienia Liderów była promocja efektywnych działań aktywizacyjnych realizowanych przez Powiatowe Urzędy Pracy.  Województwo Wielkopolskie postanowiło wyłonić 8 najlepszych powiatowych urzędów pracy w Wielkopolsce w zakresie efektywnej aktywizacji zawodowej bezrobotnych.

Samorząd Województwa przyznał nagrody dla trzech najlepszych oraz wyróżnił pięć powiatowych urzędów pracy w Wielkopolsce.

Ocenie podlegały wyniki działalności wszystkich PUP osiągnięte w latach 2014-2017.

Powiatowy Urząd Pracy w Kępnie uzyskał łącznie 565 pkt  co wpłynęło na I miejsce i uzyskanie tytułu LIDERA, II miejsce – Jarocin 558 pkt,  III miejsce – Krotoszyn -504 pkt.

Oceniono urzędy pod kątem uzyskanych efektów pracy, a przede wszystkim: efektywności kosztowej i zatrudnieniowej, wykorzystania limitu środków Funduszu Pracy i Krajowego Funduszu Szkoleniowego, wskaźnika podjęć pracy i podjęć pracy subsydiowanej w ogólnej liczbie ofert pracy w powiecie, pozyskania środków Funduszu Pracy z Rezerwy MRPiPS, wskaźnika długotrwałego bezrobocia w powiecie.

23 kwietnia br. w Poznania podczas XLV Sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego nagrodę z rąk Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Przewodniczącej Sejmiku Zofii Szalczyk odebrała dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie – Iwona Rataj.

Osiągnięte wyniki to obok wytężonej pracy pracowników, niewątpliwie zasługa lokalnych partnerów powiatowego rynku pracy, ich zaangażowania, aktywności, operatywności i z pewnością cierpliwości dla biurokratycznych wymogów, którymi obwarowana jest współpraca z urzędami. Dużą wagę ma na pewno przychylność i otwartość Starosty Kępińskiego oraz całej Rady Powiatu.

Dyrekcja i pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie dziękują wszystkim partnerom: przedsiębiorcom, pracodawcom współpracującym z Urzędem, a także osobom bezrobotnym korzystającym ze wszelkiego wsparcia. Tylko dzięki tak dobrej współpracy ze środowiskiem samorządowym, organizacjami pozarządowymi oraz naszym najważniejszym partnerem na rynku pracy  czyli pracodawcami, możemy skutecznie pomagać bezrobotnym oraz osobom poszukującym zatrudnienia.

Nie znaleziono galerii.