Strona główna Aktualności
06 Czerwiec 2014
Dnia 06 czerwca 2014 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się spotkanie młodzieży uczestniczącej w projekcie „Kępińskie detale” z fotografem Maciejem Lulko. Gość poprowadził dla uczestników projektu konsultacje fotograficzne, które mają pomóc im w fotografowaniu detali zabytkowych budynków. Wybrane przez młodzież budowle zostaną sfotografowane, opisane a przygotowany materiał zostanie wydany w formie broszury.

Celem projektu jest zwiększenie wiedzy na temat zmian lokalnej architektury, które nastąpiły po przemianach ustrojowych, po 1989 roku oraz pokazanie, co się zmieniło w społeczności dzięki tym zmianom.

Młodzież z kępińskich szkół ponadgimnazjalnych wraz z członkami Stowarzyszenia Kulturalnego EURO – ART realizującymi projekt i Maciejem Lulko, wyszła w przestrzeń miejską, aby skonsultować wybory wytypowanych budynków. Grupa odwiedziła kępiński Rynek z zabytkowymi kamieniczkami i Ratuszem i dotarła do budynku Starostwa Powiatowego w Kępnie. Starosta Kępiński przekazał na ręce młodzieży książki „Zwycięski czerwiec '89 w regionie kępińskim – ludzie i wydarzenia”.

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Kulturalne Euro – Art działające przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie w partnerstwie z Muzeum Ziemi Kępińskiej im. Tadeusza Piotra Potworowskiego.

„Kępińskie detale” w przestrzeni miejskiej w rocznicę czerwca 1989 r.„Kępińskie detale” w przestrzeni miejskiej w rocznicę czerwca 1989 r.„Kępińskie detale” w przestrzeni miejskiej w rocznicę czerwca 1989 r.