Strona główna Aktualności
17 Czerwiec 2015
W dniu 16 czerwca 2015 r. , w Motelu „Za Miedzą”, odbyła się konferencja nt. „Partnerskiej współpracy pomnażającej korzyści w ekonomii społecznej”. Spotkanie to współorganizowane były przez Starostwo Powiatowe w Kępnie, Powiatowy Urząd Pracy w Kępnie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie.

Uczestnikami spotkania byli przedsiębiorcy, samorządowy, organizacje pozarządowe i przedstawiciele spółdzielni socjalnych.

Wszystkich zebranych powitał Starosta Kępiński Witold Jankowski, a następnie zaproszeni na to wydarzenie prelegenci omówili istotę partnerskiej współpracy pomnażającej korzyści w ekonomii społecznej, którą poparli licznymi przykładami.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie, Zuzanna Czworowska,  zaprezentowała działalność i ofertę spółdzielni socjalnych funkcjonujących na ternie powiatu kępińskiego, a mianowicie Spółdzielni Socjalnej Jaśmin, Spółdzielni Socjalnej Pomost oraz Klubokawiarni „Filiżanka”.

Następnie Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie, Iwona Rataj, przedstawiła możliwości wsparcia bezrobotnych i realizacji programów aktywizacyjnych na lokalnym rynku pracy.

Wszyscy zebrani mieli możliwość do praktycznego poznania istoty funkcjonowania ekonomii społecznej w lokalnym środowisku. Spotkanie to było okazją do dyskusji i wymiany wzajemnych doświadczeń.

Konferencja nt. „Partnerskiej współpracy pomnażającej korzyści w ekonomii społecznej”Konferencja nt. „Partnerskiej współpracy pomnażającej korzyści w ekonomii społecznej”Konferencja nt. „Partnerskiej współpracy pomnażającej korzyści w ekonomii społecznej”Konferencja nt. „Partnerskiej współpracy pomnażającej korzyści w ekonomii społecznej”Konferencja nt. „Partnerskiej współpracy pomnażającej korzyści w ekonomii społecznej”Konferencja nt. „Partnerskiej współpracy pomnażającej korzyści w ekonomii społecznej”Konferencja nt. „Partnerskiej współpracy pomnażającej korzyści w ekonomii społecznej”Konferencja nt. „Partnerskiej współpracy pomnażającej korzyści w ekonomii społecznej”Konferencja nt. „Partnerskiej współpracy pomnażającej korzyści w ekonomii społecznej”Konferencja nt. „Partnerskiej współpracy pomnażającej korzyści w ekonomii społecznej”Konferencja nt. „Partnerskiej współpracy pomnażającej korzyści w ekonomii społecznej”Konferencja nt. „Partnerskiej współpracy pomnażającej korzyści w ekonomii społecznej”Konferencja nt. „Partnerskiej współpracy pomnażającej korzyści w ekonomii społecznej”Konferencja nt. „Partnerskiej współpracy pomnażającej korzyści w ekonomii społecznej”Konferencja nt. „Partnerskiej współpracy pomnażającej korzyści w ekonomii społecznej”Konferencja nt. „Partnerskiej współpracy pomnażającej korzyści w ekonomii społecznej”Konferencja nt. „Partnerskiej współpracy pomnażającej korzyści w ekonomii społecznej”Konferencja nt. „Partnerskiej współpracy pomnażającej korzyści w ekonomii społecznej”Konferencja nt. „Partnerskiej współpracy pomnażającej korzyści w ekonomii społecznej”