Strona główna Aktualności
16 Luty 2016
W dniu 16 lutego 2016 roku w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2w Kępnie odbyła się konferencja pt. „Spalanie płyt drewnopochodnych w instalacjach kotłowych – rozwiązania technologiczne w aspekcie prawnym, ekologicznym i ekonomicznym, . Bezpieczeństwo pożarowe obiektów”.

Organizatorami konferencji było Starostwo Powiatowe w Kępnie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie.

Zebranych gości powitał Starosta Kępiński Witold Jankowski, który podkreślał istotęi powagę tematu konferencji.

Program konferencji obejmował m.in. następujące wystąpienia:

1. Wpływ zanieczyszczonego powietrza na stan zdrowia ludzi – lekarz medycyny Pan Rafał Podejma.
  2. Prawo, a spalanie płyt drewnopochodnych  – przedstawiciel WIOŚ w Poznaniu Inspektorat w Kaliszu – Pani Urszula Witczak.
  3. Instalacja technologiczna: omówienie przykładowej kotłowni na odpady – przedstawiciele firm: RadmaR-Ekoenergia – Pan Artur Bartkowiak, Herz Armatura i Systemy Grzewcze Sp z o.o., Instal-filter S.A. – Pan Marcin Kopeć
  4. Możliwości finansowania projektów ekologicznych dla branży meblowej – przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Banku Ochrony Środowiska w Poznaniu – Pani Magdalena Żelichowska i Pan Sebastian Maćkowiak
  5. Bezpieczeństwo pożarowe zakładów branży meblowej – przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu – Pan bryg. Jacek Strużyński, Komendy Powiatowej PSP w Kępnie – Pan kpt. Jarosław Kucharzak oraz firm: Polon-Alfa Sp. z o.o. – Pani Elżbieta Cajka i Pan Mariusz Radoszewki, Sp.k. i BRESS Sp. z o.o.

Spotkanie zakończyła otwarta dyskusja oraz wymiana poglądów i pytania do prowadzących. Ciekawym elementem był również pokaz gaszenia palącej się pianki przy pomocy mgłowych urządzeń gaśniczych.