Strona główna Aktualności
18 Grudzień 2014

W dniu 17 grudnia 2014 roku odbyła się konferencja prasowa z udziałem Starosty Witolda Jankowskiego, Wicestarosty Grażyny Jany, Sekretarza Powiatu Marka Oresia oraz lokalnych mediów. Głównym tematem spotkania były planowane w najbliższym czasie przedsięwzięcia Powiatu. Między innymi poruszono kwestię lądowiska przy SOR oraz XVII Wojewódzko-Diecezjalnych Dożynek Wielkopolskich. Włodarze omówili również po krótce wizyty w jednostkach organizacyjnych, gdzie zapoznano się z głównymi problemami jednostek. Dodatkowo wspomniano o poniedziałkowym spotkaniu roboczym Rady Doradczo – Konsultacyjnej, w której skład wchodzić będzie Senator RP Andżelika Możdżanowska, Starosta Kępiński Witold Jankowski, Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany oraz burmistrz i wójtowie gmin powiatu kępińskiego. Priorytetowym celem rady będzie pogłębienie współpracy pomiędzy samorządami, bieżące omawianie problemów, z którymi spotykają się poszczególne gminy oraz wymiana zdobytych doświadczeń.

Warto nadmienić, iż w związku z nadchodzącymi świętami, wydarzenie to również miało charakter spotkania opłatkowego. Przybyłe media wraz ze Starostą, Wicestarostą i Sekretarzem podzieli się opłatkiem oraz złożyli sobie nawzajem życzenia. Wszyscy zaproszeni otrzymali również drobne upominki od włodarzy. Zgromadzonych obdarował także Redaktor Naczelny Tygodnika Kępińskiego – Mirosław Łapa, który wspomniał o przypadającej w tym roku 25 rocznicy powstania redakcji.

Konferencja prasowakonferencja prasowakonferencja prasowa