Strona główna Aktualności
30 Maj 2014
28 maja 2014 r. starosta kępiński – Włodzimierz Mazurkiewicz zaprosił mieszkańców na konsultacje społeczne dotyczące modernizacji ulicy Wieluńskiej w Kępnie.

Spotkanie odbyło się w budynku Starostwa Powiatowego, a jego celem była prezentacja zakresu prac budowlanych, które powiat zamierza realizować przy tej ulicy w roku 2015.

Szczegóły inwestycji przedstawił projektant –  Jacek Małecki. W spotkaniu uczestniczyła grupa mieszkańców ul. Wieluńskiej, przedstawiciel Miasta i Gminy Kępno, a także starosta kępiński z pracownikami.

Przybyłe osoby zgłaszały swoje uwagi, a także miały możliwość uzyskania wyczerpujących wyjaśnień dotyczących zaprezentowanego projektu. Wszelkie sugestie były na gorąco dyskutowane, notowane i wpłyną, po szczegółowej analizie, na ostateczny kształt projektu. Po trwającej blisko dwie godziny dyskusji omówione zostały ważne dla mieszkańców fragmenty drogi, uwzględniające m.in.: zjazdy, przejścia dla pieszych, przebieg ciągu pieszo – rowerowego, elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz strefę zieleni.

Całkowity szacowany koszt inwestycji wyniesie ok. 5 mln zł, z czego 50 % planuje się pozyskać z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, tj. tzw. „schetynówek”.

„Jest to od dawna planowana inwestycja – mówił starosta Włodzimierz Mazurkiewicz – jednak jej pełna realizacja jest uzależniona od dofinansowania zewnętrznego. Mam nadzieję, że podobnie jak inne gminy, gmina Kępno tym razem zdecyduje się na finansowe wsparcie naszego projektu, to w sposób zdecydowany zwiększy nasze szanse na „schetynówkę”. Na razie nie mam jednak jednoznacznej odpowiedzi ze strony pani burmistrz”.

W przypadku, kiedy powiat nie otrzyma środków zewnętrznych, inwestycja zostanie zrealizowana w ograniczonym zakresie.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.