Strona główna Aktualności
01 Lipiec 2015

W dniu 27 czerwca 2015 r. Kępińskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie odbyło strzelanie sportowe o tytuł Króla Kurkowego 2015, o tytuły rycerzy, Puchar Pamięci Henryka Chowańskiego oraz Puchar Starosty Kępińskiego.

Przy dużej liczbie uczestników zawodów (32)  oraz kibiców, pięknej pogodzie udało się rozegrać wszystkie konkurencje.

Królem Kurkowym na 2015 rok został  Brat Kurkowy – Krzysztof Lenort, wyprzedzając tylko o punk brata Grzegorz Kulę. Rycerzami po zaciętej rywalizacji zostali  Andrzej Błach, Marek Czekała i Wiktor Nowakowski wyłonieni po 220 strzałach w strzelaniu  do „Kura”. Nowy Król Kurkowy otrzymał srebrny łańcuch królewski i piękną tarczę z rąk byłego króla Władysława Kocoja.

Trochę żal, że w specjalnie zorganizowanych zawodach dla przedstawicieli samorządów naszego powiatu, reprezentacje wystawiły tylko gminy Baranów i Bralin. Piękny Puchar Starosty Kępińskiego, medale i dyplomy honorowe przypadły więc za I miejsce Gminie Baranów w składzie Andrzej Lamek, Ryszard Stasierski i Dominik Polak a za II miejsce Gminie Bralin, reprezentowanej przez Stanisława Żary, Tomasza Marczyka i Jerzego Wojciechowskiego. Nagrody wręczał osobiście starosta Witold Jankowski, który oddał również strzał honorowy do Tarczy Królewskiej. Miejmy nadzieję, że duch sportowy wśród samorządowców zostanie pobudzony i do następnych zawodów przystąpią wszystkie gminy.

W konkurencji punktowej „O Puchar Pamięci H. Chowańskiego” zwycięzcą został Adam Pisarski, II miejsce otrzymał Tadeusz Witkowski a III przypadło Krzysztofowi Szymale. Puchar i cenne upominki ufundowało Bractwo Kurkowe. Puchar, upominki i dyplomy  wręczał Starszy Bractwa Tadeusz Witkowski i Marian Kucharzak.

Turniej zakończył się piknikiem w blasku słońca, z uśmiechami na twarzach, obietnicami rewanżu a także strzelaniem z broni czarno prochowej ale już poza konkurencją.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.