Strona główna Aktualności
12 Luty 2015

Niniejszym informujemy o kwalifikacji wojskowej przeprowadzanej w 2015 roku. Termin tegorocznej kwalifikacji wojskowej w powiecie kępińskim wyznaczony został się w terminie od 30 marca do 16 kwietnia.

Powiatowa Komisja Lekarska w Kępnie będzie miała swoją siedzibę w budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie – Mianowice 2 h (pomieszczenia Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności) i pracować będzie codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 18.00.

Komisja ta jest właściwa terytorialnie dla mieszkańców miasta i gminy Kępno oraz gmin: Baranów, Bralin, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal, Trzcinica.

Szczegółowy harmonogram stawiennictwa zainteresowani otrzymają od właściwych wójtów i burmistrza w drodze indywidualnych wezwań.

Celem kwalifikacji wojskowej jest ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej osób podlegających temu obowiązkowi oraz osób zgłaszających się w trybie ochotniczym do pełnienia służby wojskowej, które ukończyły 18 rok życia.

Warto pamiętać o tym, że sprawy dotyczące stosunku do służby wojskowej są obowiązkowe i ważne są przede wszystkim dla samych zainteresowanych (osoby wezwane do kwalifikacji), dlatego też najprostszym rozwiązaniem jest stawienie się do kwalifikacji przed Powiatową Komisją Lekarską w Kępnie.

W przypadku pytań lub wątpliwości uprasza się o kontakt z przedstawicielem burmistrza lub wójta zajmującym się kwalifikacją wojskową, właściwej gminy ze względu na miejsce zamieszkanie wezwanego do kwalifikacji lub z Sekretarzem Powiatowej Komisji Lekarskiej w Kępnie  tel. 62 78 28 908.

Szczegółowe informacje w załączniku oraz w Obwieszeniu Wojewody  Wielkopolskiego z dnia 16 stycznia 2015 r. w sprawie przeprowadzenia KWALIFIKACJI WOJSKOWEJ w 2015 r.  na obszarze województwa wielkopolskiego.

kategoria: Powiązane pliki [2]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Informacja_o_kwalifikacji_wojskowej_w_2015_roku.pdf 15-02-12 10:11 166.79KB pobierz plik: Informacja_o_kwalifikacji_wojskowej_w_2015_roku.pdf
pdf Obwieszczenie_Wojewody_Wielkopolskiego_z_dnia_16_styczni.pdf 15-02-12 10:11 160.54KB pobierz plik: Obwieszczenie_Wojewody_Wielkopolskiego_z_dnia_16_styczni.pdf