• mapa strony
  • język migowy
  • BiP
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Aktualności
12 Luty 2015
kategoria:
Aktualności
Najważniejsza jest motywacja

Co studiować? Gdzie szukać pracy? Które zawody są przyszłościowe? Na te, a także wiele innych pytań związanych z planowaniem zawodowej przyszłości młodzież mogła uzyskać   odpowiedzi w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie.

W czwartek, 5 lutego biblioteka powiatowa zaprosiła młodzież z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Kępnie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie na spotkanie z Krzysztofem Polasikiem, młodym profesjonalistą, właścicielem małej agencji interaktywnej oraz Account&Project Managerem w firmie programistycznej. Krzysztof Polasik studiował w Londynie, który zrobił na nim bardzo pozytywne wrażenie. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”, którego celem jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. W ramach projektu młodzież ma okazję porozmawiać z młodym, inspirującym profesjonalistą, poznać jego drogę do sukcesu i dowiedzieć się, jaką rolę w jego pracy odegrały nowe technologie.

Krzysztof Polasik opowiadał o swoich pomysłach oraz sposobach wykorzystania technologii cyfrowych zarówno w życiu zawodowym, jak i dla osiągnięcia rozwoju osobistego. Swoje wypowiedzi ilustrował przykładami własnych projektów i realizacji. Zachęcał młodzież do studiowania za granicą, gdyż otwiera  to nowe perspektywy znalezienia dobrej pracy, czy wzięcia udziału w międzynarodowych projektach. Spotkanie miało charakter warsztatowy.

Młodzieży szczególnie spodobały się opowieści o buntowniczym trybie życia prelegenta w liceum, i nawet stwierdzenie, że w efekcie nie jest to opłacalne i warto „buntować się mądrze” zostało odebrane pozytywnie i skłoniło do zastanowienia. Atmosfera spotkania była „luźna” a jednocześnie motywująca dla młodych ludzi. Młodym ludziom podobał się jasny przekaz informacji, otwartość, szczerość i profesjonalizm Krzysztofa Polasika, a także gra i quiz sprawdzający, dzięki którym  mogli zastanowić się nad sposobem zaplanowania własnej przyszłości.

Na zakończenie spotkania młodzież wypełniła ankietę i oceniła spotkanie pisząc swoje spostrzeżenia na żółtych karteczkach, oto kilka z ich wypowiedzi: „prowadzący ma dużo charyzmy, w ciekawy sposób opowiadał o swoim życiu”, „warto szukać pracy kierując się upodobaniem, opłacalnością i umiejętnościami”, „zainteresowała mnie możliwość skorzystania z kursów on-line na uczelniach zagranicznych”, „studia zagraniczne są szansą dla młodych ludzi”, „konkretne informacje, sympatyczna atmosfera, dobre podejście do młodzieży:, „spotkanie było bardzo ciekawe, otworzyło mi oczy na wiele możliwości”, „opłaca się wierzyć w siebie”, „zainteresowałem się programowaniem”, „podobała mi się możliwość zadawania pytań”, „podobała mi się forma przeprowadzenia spotkania oraz otwarcie na nasze rzeczywiste potrzeby i oczekiwania”.

Spotkanie z Krzysztofem Polasikiem jest elementem trzeciej edycji projektu „Link do przyszłości. Młodzi, Internet, Kariera”, w którym uczestniczy Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie.  Jest to przedsięwzięcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowane dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Do tej pory - podczas dwóch poprzednich edycji projektu - w całej Polsce odbyło się blisko 750 takich spotkań, a udział wzięło w nich ponad 21 tysięcy osób. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie uczestniczyła we wszystkich edycjach projektu „Link do przyszłości” organizując łącznie siedem spotkań z młodymi profesjonalistami dla młodzieży z kępińskich szkól ponadgimnazjalnych. Biblioteka wzięła także udział w konkursie dla organizatorów na „najlepszą relację” z pierwszej edycji projektu i zajęła wówczas (w 2013 r.) I miejsce otrzymując nagrodę główną.

 

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.

do góry