Strona główna Aktualności
18 Maj 2015
Dnia 6 maja w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się spotkanie młodzieży uczestniczącej w projekcie „Młody Obywatel – Lokalni Architekci” z radnymi miejskimi: Andrzejem Jóźwikiem i Wiesławem Walasem. Tematem spotkania były propozycje młodych obywateli na ulepszenie przestrzeni miejskiej, dzięki czemu mogłaby ona być bardziej przyjazna dla mieszkańców. Kilka z ich propozycji bardzo się radnym podobało. Młodzi ludzie podeszli do tematu z dużym zaangażowaniem i otwartością. Spotkanie odbyło się w ramach programu „Młody Obywatel”, którego celem jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym uczestnicy mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu. Organizatorami programu „Młody obywatel” są: Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacja BGK. Projekt realizuje Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie i ZSP nr 1 w Kępnie.