Strona główna Aktualności
27 Listopad 2013

17 listopada starosta kępiński – Włodzimierz Mazurkiewicz spotkał się z marszałkiem województwa wielkopolskiego – Markiem Woźniakiem. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim środków unijnych o które wystąpił powiat na budowę „Węzła Bralin”. Złożony do Urzędu Marszałkowskiego kompletny wniosek wraz z dokumentacja techniczną przeszedł już pozytywnie ocenę formalną. W tej chwili trwa ocena merytoryczna. Projekt kluczowy podlega skomplikowanej procedurze, do tej pory żaden z samorządów powiatu kępińskiego nie otrzymał tą droga środków.  – W poprzedniej kadencji zobowiązano się do realizacji tej inwestycji nie mając zapewnionych jakichkolwiek źródeł finansowania. Trzeba jasno powiedzieć, że gdyby nie te środki od marszałka (3 mln zł) to powiatowi, niezwykle trudno byłoby zrealizować budowę „Węzła Bralin” – mówi starosta kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz – Ta inwestycja będzie nas kosztowała w całości ponad 4 mln., cieszę się, że udało mi się znaleźć źródło finansowania, bo inaczej sami musielibyśmy wyłożyć te pieniądze. Sparaliżowałoby to nasz budżet. –  Niebawem marszałek i starosta podpiszą ostateczną umowę dotyczącą inwestycji.