Strona główna Aktualności
19 Grudzień 2014
W dniu 14 grudnia 2014 r. w sali sportowej Gminnego Ośrodka Kultury w Perzowie odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Starosty Powiatu Kępińskiego.

Już po raz szesnasty najlepsze drużyny siatkarskie z powiatu kępińskiego rywalizowały ze sobą o zdobycie tego trofeum. Po całodziennych rozgrywkach najlepszą drużyną okazał się zespół MKS Mikorzyn, zaś drugie miejsce zajęli gospodarze pod szyldem GOK Perzów. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Paweł Ruszkowski ze zwycięskiej drużyny.

Turniejowe zmagania rozpoczęły się o godzinie 9 rano. W rozgrywkach wzięło udział 5 drużyn podzielonych na dwie grupy. Grupa A: GOK Perzów, Kuźnica Trzcińska Team, MKS Mikorzyn. Grupa B: TKKF Przemysław Kępno oraz MUKS Czarni Kępno. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do kolejnej rundy, gdzie stworzyły jedną grupę i grały systemem „każdy z każdym” (nie grano z przeciwnikami z poprzedniej rundy). Mecze toczyły się do dwóch wygranych setów, a punktacja z pierwszej fazy była wliczana do ogólnej klasyfikacji. Nad przebiegiem meczów czuwał sędzia Zdzisław Górecki. Ostatecznie, tytuł najlepszej drużyny i puchar Starosty powędrował w ręce zawodników MKS Mikorzyn, którzy wygrali wszystkie spotkania. W ostatnim meczu GOK i Czarni stoczyli bezpośredni pojedynek o drugie miejsce. Gospodarze nie dali żadnych szans siatkarzom z Kępna, pewnie pokonując ich 2:0. Tytuł MVP turnieju zdobył reprezentant MKS Paweł Ruszkowski.

Nagrody – puchary i dyplomy wręczyli: Przewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego Stanisław Baliński, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Perzowie Grzegorz Zapolny oraz przedstawiciel starosty - pracownik Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kępnie – Adam Kłodnicki.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.