Strona główna Aktualności
27 Styczeń 2014
Dzięki uprzejmości Dyrektora Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie w dniu 24 stycznia 2014 roku Wydział Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kępnie zorganizował Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Szachach dla szkół ponadgimnazjalnych. W kategorii dziewcząt do rywalizacji sportowej przystąpiły cztery dziewczyny. Natomiast obsada męska - dwudziestu czterech chłopców z dwóch szkół budzi duży podziw. Podzielono uczestników turnieju na cztery grupy, gdzie wyłoniono najlepszych z poszczególnych grup.

W rundzie finałowej w kategorii dziewcząt wyniki przedstawiają się następująco:

1.Szybka Magdalena              LO Nr I Kępno

2.Dziwińska Katarzyna          ZSP Nr 1 Kępno

3.Semba Justyna                     LO Nr 1 Kępno

4. Rubiszewska Agnieszka     ZSP Nr 1 Kępno.

W kategorii chłopców pierwsze cztery miejsca zajęli reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie tj.:

1.Noculak Miłosz

2.Mikołaj Idzikowski

3.Mariusz Semba

4.Maciej Tomasz.

Pamiątkowe medale i dyplomy w imieniu Starosty Kępińskiego Włodzimierza Mazurkiewicza wręczył Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej Wiesław Walas oraz Powiatowy Organizator Sportu Adam Kłodnicki. Najlepsi reprezentanci z LO Nr I w Kępnie oraz reprezentanci ZSP Nr 1 w Kępnie będą uczestniczyć w Drużynowych  Mistrzostwach Wielkopolski w Szachach.

Zawody odbędą się w Zbąszyniu w dniu 29 stycznia 2014 roku.

Mistrzostwa Powiatu w SzachachMistrzostwa Powiatu w Szachach