Strona główna Aktualności
29 Wrzesień 2015
Wspaniały "Mural - ściana, która łączy" powstał w Gimnazjum im.ks.Zdzisława Peszkowskiego w Krążkowach. Malowidło pojawiło się na budynku szkoły z inicjatywy Stowarzyszenia Plastyków Amatorów Powiatu Kępińskiego.

W oficjalnym otwarciu nowo stworzonego muralu przy Gimnazjum w Krążkowach uczestniczyli oprócz młodzieży szkolnej zaproszeni goście, wśród których znalazła się m.in. Wicestarosta Kępiński - Grażyna Jany. Wstęgę przecięli razem dyrektor gimnazjum Małgorzata Hadas oraz poseł Bożena Henczyca, wicestarosta Grażyna Jany, naczelnik Wydziału Oświaty UMiG w Kępnie Małgorzata Fara Kędzior i sołtys Jan Blabuś.

Mural to wspólna praca uczniów, którzy zaczynali swoje dzieło od  stworzenia projektu, zdjęć, wycinania szablonu, przenoszenie na ścianę i malowanie spraym. Przedsięwzięcie to realizowane było w ramach projektu, który otrzymał dofinansowanie w formie Mikrodotacji przyznawanych przez Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelkich.

Zgodnie z projektem prace nad muralem rozpoczęły się już w czerwcu i trwały z przerwami do września. Mural umieszczony jest na ścianie frontowej tuż przy wejściu do budynku. O symbolice i pomyśle jego powstania mówiła podczas uroczystości prezes Stowarzyszenia Plastyków Amatorów Janina Gorzendowska.

Warto nadmienić, że szkoła to jedyne gimnazjum w powiecie kępińskim posiadające klasy integracyjne, uczące tolerancji i wzajemnego szacunku, co dokładnie zostało odzwierciedlone na namalowanym obrazie.

Prace nad obrazem uwiecznione zostały na filmie, który wczoraj wyświetlono podczas uroczystości otwarcia.

Należy podkreślić, że w prace związane z przygotowaniem i pozyskaniem środków finansowych włączył się Wydział Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Kępnie, które w pełni poparło powyższą inicjatywę.

Projekty takie jak "Mural - ściana, która łączy" - uczą integracji i pobudzają twórczość wśród młodzieży.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.