Strona główna Aktualności
16 Luty 2016
W dniu 11 lutego 2016 r. odbyła się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie narada podsumowująca działalność komendy w roku 2015. W spotkanu tym udział wziął m.in. Starosta Kępiński Witold Jankowski.

W wydarzeniu tym uczestniczyli również następujący goście:

• Przedstawiciel Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu - bryg. Paweł Pohl,
  • Przewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego - Stanisław Baliński,
  • Nadleśniczy Nadleśnictwa Syców - Józef Szymański,
  • Dyrektor Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Siemianicach - Iwo Gałecki,
  • Burmistrz Miasta i Gminy Kępno - Piotr Psikus,
  • Wójt Gminy Bralin - Roman Wojtysiak,
  • Wójt Gminy Trzcinica -  Grzegorz Hadzik,
  • Wójt Gminy Rychtal - Czesław Balcerzak,
  • Wójt Gminy Perzów - Danuta Froń,
  • Wójt Gminy Łęka Opatowska - Adam Kopis,
  • Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP - dh Michał Błażejewski,
  • Komendant Powiatowy Policji w Kępnie - mł. insp. Waldemar Tyrański,
  • Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy - Iwona Rataj,
  • kadra kierownicza oraz funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo Gaśniczej KP PSP w Kępnie,
  • przedstawiciele lokalnej prasy, radia i telewizji.

Uroczysta Narada Roczna rozpoczęła się od przedstawienia przez bryg. mgr inż. Wojciecha Grabarka - Komendanta Powiatowego PSP w Kępnie sprawozdania z działalności poszczególnych komórek organizacyjnych komendy. Podkreślił, że w minionym roku w powiecie kępińskim strażacy odnotowali 793 zdarzeń w tym 234 pożarów i 514 miejscowych zagrożeń. Zdecydowaną większość niebezpiecznych zdarzeń, stanowiły kolizje i wypadki na drogach powiatu kępińskiego. Komendant Powiatowy odniósł się rówież do nowego sprzętu pozyskanego w 2015 r. dla Komendy w Kępnie: ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Volvo - zakupiony w ramach projektu unijnego oraz środków Starostwa Powiatowego w Kępnie, mikrobus osobowy Ford Turneo Custom - zakupiony przez Komendę Wojewódzką PSP w Poznaniu oraz sprzęt teleinformatyczny (serwer oraz agregat pradotwórczy ze stabilizacją napięcia AVR). Przedstawił również plany i kierunki działania Komendy Powiatowej PSP w Kępnie na rok bieżący. Następnie głos zabrał Przedstawiciel Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu - bryg. Paweł Pohl, który odniósł się do działalności Państwowej Straży Pożarnej na terenie województwa.Na koniec głos zabrali zaproszeni goście.

Po zakończeniu narady wszyscy zaproszeni goście udali się do garażu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, gdzie nastapiło uroczyste przekazanie nowego mikrobusa osobowego Ford. Symbolicznego wręczenia kluczyków dokonał przedstawiciel Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu - bryg. Paweł Pohl, które odebrał Dowódca JRG w Kępnie - mł. bryg. Piotr Mazurkiewicz. Następnie odbyła się prezentacja nowego samochodu.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.