Strona główna Aktualności
18 Maj 2015
Obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek były okazją do spotkania się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie bibliotekarzy bibliotek publicznych, pedagogicznych i szkolnych z terenu powiatu kępińskiego. Życzenia wraz z listem gratulacyjnym i symboliczną różą przekazał na ręce pracowników książnic Starosta Kępiński Witold Jankowski. Starosta podzielił się z bibliotekarzami swoimi wrażeniami z odwiedzanych przez niego bibliotek m.in. we Francji.  Biblioteka to dziś miejsce, gdzie człowiek spotyka się z szeroko rozumianą kulturą, miejsce spotkań lokalnej społeczności - mówił starosta. Życzył również bibliotekarzom dalszych sukcesów zawodowych i satysfakcji z dotychczasowych osiągnięć.

Do życzeń dołączyła się Janina Patysiak przewodnicząca Oddziału Kaliskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, która mówiła również o przyszłości bibliotek, różnych trendach w ich rozwoju, o nowoczesnym wyposażeniu, które pasuje do charakteru bibliotek. Za przykład podała biblioteki amerykańskie, które posiadają duże przestrzenie i bogate księgozbiory. Bibliotekarze otrzymali książki regionalne, tym razem nie tylko jako wzbogacenie księgozbioru swoich bibliotek ale również własnych.

Obchody Dnia Bibliotekarza w KępnieObchody Dnia Bibliotekarza w Kępnie