Strona główna Aktualności
06 Czerwiec 2014
W dniu 4 czerwca 2014 r. Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz uczestniczył w uroczystych obchodach 25 rocznicy wolnych wyborów w Polsce. Uroczystość miała miejsce w Perzowie, gdzie przed Urzędem Gminy zebrali się przedstawiciele władz powiatowych, samorządowych, instytucji oraz szkolna młodzież i dzieci.

Dzień 4 czerwca 1989 roku to najważniejszy dzień w najnowszej historii Rzeczpospolitej - odbyły się wówczas pierwsze od czasu II wojny światowej częściowo wolne wybory parlamentarne, które rozpoczęły transformację ustrojową w kraju.

Do zgromadzonych mieszkańców swoje słowa skierowała wójt Gminy Perzów Bożena Henczyca oraz Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz. 25 lat temu zdarzyła się rzecz niewiarygodna, zdarzył się prawdziwy cud – Polska dołączyła do rodziny krajów wolnych. Wszystko co miało miejsce później czyli demokracja, samorząd, wejście do UE wszystko to tak naprawdę było efektem 4 czerwca – podkreślał starosta.

W celu upamiętnienia tej wyjątkowej rocznicy przy Urzędzie Gminy Perzów posadzone zostało Drzewo Wolności wraz z dołączoną do niego pamiątkową tabliczką. Następnie zebrane delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem znajdującym się przy urzędzie. Podczas uroczystości nie zapomniano o mieszkańcach gminy Perzów, którzy ćwierć wieku temu przyczynili się do tego, że dziś żyjemy w wolnym kraju. Uwieńczeniem spotkania było wypuszczenie w niebo przez dzieci symbolicznych biało – czerwonych balonów.

Obchody rocznicy wolnych wyborów w PerzowieObchody rocznicy wolnych wyborów w PerzowieObchody rocznicy wolnych wyborów w Perzowie