Strona główna Aktualności
24 Czerwiec 2014
Dnia 23 czerwca w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego z elementami wiedzy przyrodniczej dla młodzieży gimnazjalnej pt.: „Ogród dla pszczół”. Organizatorami konkursu byli: Powiatowe Koło Pszczelarzy w Kępnie oraz Gimnazjum nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Kępnie. Celem  konkursu było uświadomienie społeczności szkolnej jak niewiele trzeba, by pomóc pszczołom, których znaczenie dla współczesnego świata jest ogromne. Konkurs miał przybliżyć tematykę pszczelarską młodzieży, poszerzyć wiedzę ekologiczną i zaprezentować rośliny, których obecność w naszym otoczeniu tworzy pozytywne warunki dla pszczół. Przybyłych gości powitał Adam Burzała członek  Powiatowego Koła Pszczelarzy i organizator konkursu. Głos zabrała również Lidia Kasendra dyrektor Gimnazjum nr 2 oraz Jerzy Malik – prezes Powiatowego Koła Pszczelarzy w Kępnie. Nagrody w konkursie otrzymali:

I miejsce - Martyna Barczak 15 lat, kl IIId Gimnazjum nr 2 w Kępnie;

II miejsce - Mikołaj Klyta 16 lat, kl III, Gimnazjum nr 1 w Kępnie;

III miejsce - Wiktoria Płócienniczak 15 lat, kl Ic;

III miejsce - Oliwia Karbowiak, kl Ib, Gimnazjum w Krążkowach.

Imprezie towarzyszyło otwarcie wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac, którą można oglądać do połowy lipca w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie.