Strona główna Aktualności
27 Kwiecień 2018

27 kwietnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie odbyło się otwarcie ofert w ramach postępowania przetargowego pn. „Dostawa wyposażenia i sprzętu w ramach zadania pn. Kontynuacja rozbudowy bloku operacyjnego wraz z zapleczem SPZOZ w Kępnie – etap II Wyposażenie bloku operacyjnego”.

Zakres przetargu dotyczy Wyposażenia głównego bloku operacyjnego. Jest to już drugi przetarg ogłoszony w związku z prowadzoną przez Powiat Kępiński inwestycją budowy nowego bloku operacyjnego.

W  marcu br. przeprowadzone zostało pierwsze postępowanie w ramach którego zakres inwestycji podzielono na cztery zadania cząstkowe:

• Zadanie 1 - Wyposażenie główne bloku operacyjnego
  • Zadanie 2 - Zestaw artroskopowy 4 K
  • Zadanie 3 - Aparat USG z 2 głowicami na potrzeby anestezjologii
  • Zadanie 4 - Aparat RTG z ramieniem C do zabiegów ortopedycznych

W związku z faktem, ze w odpowiedzi na zadanie 1 nie wpłynęła w wyznaczonym terminie żadna oferta Powiat Kępiński zmuszony był powtórzyć procedurę przetargową w tym zakresie. W przypadku pozostałych zadań obecnie trwa już ich właściwa realizacja, która zgodnie z zakresem umów zawartych z oferentami zakończy się wraz z końcem czerwca.

W ramach powtórzonego postępowania przetargowego obejmującego swoim zakresem zadanie 1 wpłynęła 1 oferta co daje podstawy do kontynuowania procedury przez Komisję Przetargową.

Obecnie przeprowadzona zostanie weryfikacja oferty pod kątem jej zgodności z warunkami określonymi w przetargu.

Warto nadmienić, ze w/w przetarg stanowi ostatni krok w kierunku uruchomienia bloku nowego bloku operacyjnego. W 2017 roku przeprowadzone zostały wszelkie prace budowlane obejmujące zagospodarowanie I i II kondygnacji nowego skrzydła szpitalnego, bezpośrednio zlokalizowanego nad Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. Kompleksowa realizacja tego zadania w znacznym stopniu możliwa była dzięki pozyskanej przez Powiat Kępiński dotacji celowej z budżetu państwa w kwocie 3 605 836,00 złotych, pozostałe koszty  wykonanych prac w kwocie 958 881,96 złotych pokryte zostały ze środków własnych Powiatu Kępińskiego.

Finalnie 80% kosztów robót budowlanych sfinansowanych zostało ze środków zewnętrznych co jest niewątpliwie  ogromnym sukcesem.

Obecnie realizowane są już dostawy w ramach zadania 2, zadania 3 i zadania 4.

Po zakończeniu weryfikacji postępowania w ramach zadania 1 możliwym będzie realizacja tego elementu.

Zgodnie z planem nowy blok operacyjny ma podjąć pracę w połowie roku.