Strona główna Aktualności
14 Listopad 2016

Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w czwartek ,10 listopada w sali ZSP Nr 1 w Kępnie.

W akademii licznie uczestniczyli przedstawiciele samorządu powiatowego i miejskiego. Obecna była także Poseł na Sejm RP - Andżelika Możdżanowska oraz nauczyciele i uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1.

- Dzisiejszy dzień to idealny moment, aby upamiętnić osoby i wydarzenia, którym zawdzięczamy powrót Polski na mapy świata - podkreślała dyrektor ZSP Nr 1, Bogumiła Drobina.

O tym, jak ważny jest patriotyzm i czym on jest mówił Starosta Kępiński - Witold Jankowski - Wedle ustalonego kanonu pewnie każdy z nas powiedziałby, że patriotyzm to miłość do ojczyzny, szacunek dla niej, wspólnota narodowa, a nawet oddanie na rzecz ojczyzny swojej pracy i życia w sytuacjach nadzwyczajnych i skrajnych. Ja dodałbym do tego również kwestię kultury, tradycji i szczególnie u nas w Polsce, w naszej ojczyźnie kwestie religii.

Główne obchody Święta Niepodległości odbyły się dzień później na kępińskim Rynku.

Nie znaleziono galerii.