Strona główna Aktualności
04 Luty 2014
W dniu 03 lutego 2014 roku w Starostwie Powiatowym w Kępnie odbyła się konferencja prasowa, której celem było podpisanie umowy na roboty budowlane oraz przedstawienie perspektyw na kolejne inwestycje drogowe w najbliższych latach.

W pierwszej części spotkania podpisano umowę z wykonawcą robót drogowych na tzw. „węźle Bralin”– firmą SKANSKA S.A.

W drugiej części zaprezentowano szczegółowe plany na inwestycje drogowe na obszarze Powiatu Kępińskiego w kolejnych latach.

Na roboty drogowe w roku 2014 Powiat Kępiński przewiduje przeznaczyć blisko 5,5 mln zł, co stanowi 11 % wydatków ogółem.

W najbliżej perspektywie planuje się realizację następujących inwestycji drogowych:

• Modernizacja drogi w Gminie Łęka Opatowska (droga Opatów – Trzebień),
  • Modernizacja i budowa chodników w Gminie Perzów i Gminie Bralin,
  • Modernizacja dróg i chodników w Gminie Baranów (Słupia, Jankowy, Donaborów),
  • Modernizacja dróg i chodników w Gminie Kępno (ul. Osińska).

Ponadto, w 2014 roku Powiat Kępiński przygotowuje się do aplikowania o środki z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój, czyli tzw. „schetynówek”, na realizację dwóch projektów drogowych dotyczących: odcinka dróg Grębanin – Bralin (etap I: Grębanin – Grębanin Kolonia II) oraz ul. Wieluńskiej w Kępnie. Realne możliwości realizacji tego ostatniego przedsięwzięcia zależeć będą od ewentualnego partnerskiego zaangażowania się w jego realizację Gminy Kępno. Poza tym na wymienione inwestycje oddziaływać również będzie uporządkowanie stanu prawnego dróg powiatowych. W przypadku braku zaangażowania się Gminy Kępno w projekt dotyczący robót drogowych na ul. Wieluńskiej modernizacja tego odcinka, w ograniczonym zakresie, finansowana będzie ze środków własnych Powiatu Kępińskiego. W związku z powyższym przewidziano także awaryjne warianty projektów, o których dofinansowanie ubiegać się będzie Powiat w przypadku rezygnacji z aplikowania o środki zewnętrzne do projektu związanego z modernizacją ul. Wieluńskiej. Alternatywnymi projektami będą: poprzednio złożona „schetynówka” „Modernizacja poprzez remont drogi powiatowej nr 5696P, 5700 P i 5697 P Opatów - Łęka Opatowska – Raków – Siemianice” lub realizacja ciągu drogowego z miejscowości Opatów do miejscowości Trzebień.